test

Občanská setkání a komunální výměny zkušeností

ČESKYDEUTSCH

Projekt "Občanské setkání a komunální výměny zkušeností Okrouhlá - Reichenbach/OL"Popis projektu:

Projekt je realizován za finančního přispění z Fondu malých projektů při Euroregionu Nisa v rámci Operačního programu pro přeshraniční spolupráci Cíl 3 ČR-Sasko, pod číslem 0692.01/050312/CZ.4/2/02


Čtyři společné akce uspořádané během jednoho roku za Účasti obou partnerů byly využity pro upevnění a prohloubení přátelských kontaktů mezi místem Reichenbach/OL a obcí Okrouhlá, která probíhají již od roku 1993. Tato setkání ukázala, že se oběma obcím daří aktivní naplňovat evropskou myšlenku, spojující národy a uskutečňovat ideu "Evropy občanů a občanek". To bylo realizováno při zapojení velké části obyvatel obou partnerských obcí a různých nestátních organizací.
Při tom se intenzivně diskutovalo o problémech komunální problematiky, hospodářství a vzdělávání. Tím a také účastí dalších organizací z oblasti sportu, kultury a cestovního ruchu mohly být dány důležité impulzy pro občanský život v partnerských obcích a v Euroregionu.

Podpisem Společného prohlášení, které bylo stvrzeno dne 8.3.2013 také jako výsledek projektu, se obě obce zavázaly pokračovat v započatých aktivitách. Nejlepším důkazem trvale pokračujících partnerských vztahů mezi Reichenbachem/OL a Okrouhlou jsou nové společné projekty, které se již nachází ve fázi přípravy nebo i realizace.

V rámci těchto projektů budou v dalším období prověřeny možnosti pro společné investice, které přinesou užitek obyvatelům, a v souladu s kritérii Evropské unie budou tyto investice dále realizovány.www.ouokrouhla.cz | Obec Okrouhlá | designed by pb & Design vision | optimalized 1024x768 IE, FireFox | administrator | administrace fotogalerie